Livescore

Brazil - Serie A
00:05FT Sao Paulo2:0Palmeiras
02:0051' Vitoria0:0Coritiba
16:00 Atletico MG-:-Ponte Preta
21:00 Santos FC-:-Cruzeiro
21:00 Atletico PR-:-Flamengo
21:00 Atletico GO-:-Corinthians
23:00 Sport-:-Gremio
Italy - Serie A
15:00 Cagliari-:-AC Milan
18:00 Roma-:-Genoa
18:00 Sampdoria-:-SSC Napoli
20:45 Palermo-:-Empoli
20:45 Crotone-:-Lazio
20:45 Fiorentina-:-Pescara
20:45 Torino-:-Sassuolo
20:45 Inter-:-Udinese
Netherlands - Europa League Playoff
12:30 FC Utrecht-:-AZ Alkmaar
International - World Cup U20 Grp. E
08:00 New Zealand U20-:-France U20
08:00 Honduras U20-:-Vietnam U20
International - World Cup U20 Grp. F
11:00 Senegal U20-:-Ecuador U20
11:00 USA U20-:-Saudi Arabia U20
Argentina - Primera Division
00:30FT Huracan1:1Boca Juniors
00:30FT San Martin San Juan4:2Sarmiento
02:15HT Racing Club0:0San Lorenzo
19:00 Defensa y Justicia-:-Tigre
21:15 Arsenal Sarandi-:-Lanus
22:00 Talleres-:-Atletico Tucuman
23:15 River Plate-:-Rosario Central
23:30 Atletico Rafaela-:-Belgrano
Austria - Bundesliga
16:30 Salzburg-:-Altach
16:30 Rapid Wien-:-SKN St. Poelten
16:30 Admira Moedling-:-Austria Wien
16:30 Wolfsberger AC-:-Sturm Graz
16:30 Ried-:-Mattersburg
Bulgaria - First Professional League Championship Playoff
17:30 PFC CSKA-Sofia-:-Levski Sofia
20:00 Lokomotiv Plovdiv-:-Dunav Ruse
20:00 Cherno More Varna-:-Ludogorets Razgrad
Denmark - Superligaen Championship Playoff
16:00 Broendby IF-:-FC Nordsjaelland
16:00 FC Koebenhavn-:-SoenderjyskE
16:00 FC Midtjylland-:-Lyngby
Denmark - Superligaen Relegation Playoff
13:00 AC Horsens-:-Esbjerg fB
18:00 AGF-:-Viborg
International - Friendlies
01:00 Honduras-:-El Salvador
02:15HT Mexico0:2Croatia
Greece - Super League Playoff Group
17:15 Panathinaikos-:-Panionios
19:30 AEK Athens-:-PAOK Thessaloniki FC
Netherlands - Eredivisie Qualification
14:30 Roda JC Kerkrade-:-MVV Maastricht
16:45 NEC Nijmegen-:-NAC Breda
Norway - Eliteserien
18:00 FK Haugesund-:-Sarpsborg 08
18:00 Kristiansund BK-:-Sogndal
18:00 Lillestroem-:-Tromsoe
18:00 Molde-:-Stabaek
18:00 Brann-:-Aalesund
20:00 Vaalerenga-:-Rosenborg
Poland - Ekstraklasa Championship Group
18:00 Termalica Nieciecza-:-Jagiellonia Bialystok
18:00 Korona Kielce-:-Legia Warszawa
18:00 Lech Poznan-:-Wisla Krakow
18:00 Lechia Gdansk-:-Pogon Szczecin
Romania - Liga I Relegation Group
19:30 ACS Poli Timisoara-:-Tirgu Mures
Spain - Segunda Division
12:00 Alcorcon-:-Tenerife
16:00 Zaragoza-:-Rayo Vallecano
18:00 Elche-:-Reus
18:00 Gimnastic-:-Girona
18:00 Mallorca-:-Numancia
20:30 Cordoba-:-Real Oviedo
Sweden - Allsvenskan
15:00 Hammarby-:-Joenkoepings Soedra
17:30 IFK Gothenburg-:-Elfsborg
Switzerland - Super League
16:00 Grasshopper-:-Basel
16:00 Lausanne-:-Lugano
16:00 Luzern-:-FC Vaduz
16:00 St. Gallen-:-Sion
16:00 Thun-:-Young Boys
Turkey - Super Lig
15:00 Bursaspor-:-Genclerbirligi
15:00 Osmanlispor FK-:-Rizespor
15:00 Karabukspor-:-Kayserispor
18:00 Gaziantepspor-:-Besiktas
USA - Major League Soccer
01:10FT Vancouver Whitecaps0:1DC United
01:4075' New York Red Bulls1:1New England Rev.
02:10HT Minnesota United0:0Orlando City
02:10HT Colorado Rapids1:0Sporting Kansas City
02:10HT Real Salt Lake1:0Philadelphia Union
04:00 San Jose Earthquakes-:-LA Galaxy
23:00 Atlanta United-:-New York City FC
USA - USL
01:3074' Orlando City B1:3Charlotte Independence
01:3073' Tampa Bay Rowdies0:1Saint Louis FC
02:00HT Colorado Springs Switchbacks FC0:2Reno 1868 FC
02:3027' Tulsa Roughnecks FC2:0Portland Timbers II
04:30 LA Galaxy II-:-Phoenix Rising FC
20:00 New York Red Bulls II-:-Charleston Battery
23:00 Bethlehem Steel FC-:-Harrisburg City Islanders
23:00 Seattle Sounders FC II-:-Sacramento Republic FC
Brazil - Serie B
00:00FT Juventude2:1Parana Clube
Egypt - Premier League
22:00 El Dakhleya-:-El Zamalek
England - League 2 Playoff
16:00 Blackpool-:-Exeter City
Iceland - Urvalsdeild
20:00 Breidablik-:-Vikingur Olafsvik
21:15 Fjolnir-:-Stjarnan
21:15 Grindavik-:-Valur
22:00 KR Reykjavik-:-FH Hafnarfjordur
Italy - Lega Pro Relegation Playoff Grp. A
17:00 Carrarese-:-Lupa Roma
17:00 Prato-:-Tuttocuoio
Italy - Lega Pro Relegation Playoff Grp. B
16:30 Teramo-:-Lumezzane
16:30 Alma Juventus Fano-:-Forli
Italy - Lega Pro Relegation Playoff Grp. C
16:00 Akragas-:-Melfi
17:00 Vibonese-:-Catanzaro
Japan - J. League
06:00 Vegalta Sendai-:-Albirex Niigata
09:00 FC Tokyo-:-Ventforet Kofu
10:00 Vissel Kobe-:-Cerezo Osaka
Norway - 1. Divisjon
18:00 Bodoe/Glimt-:-Mjoendalen
18:00 Elverum-:-Levanger
18:00 Fredrikstad-:-Arendal Fotball
18:00 Kongsvinger-:-Floroe
18:00 Sandnes-:-Ull/Kisa
18:00 Tromsdalen-:-Ranheim
18:00 Aasane-:-Stroemmen
Portugal - Cup
18:15 Benfica-:-Vitoria de Guimaraes
Scotland - Premiership Playoff
16:00 Hamilton Academical-:-Dundee United
Spain - Segunda B Promotion Playoff
12:00 Toledo-:-Atletico Baleares
18:00 Racing Santander-:-Rayo Majadahonda
18:00 Fuenlabrada-:-Villanovense
19:00 Leonesa-:-Barcelona B
19:00 Real Murcia-:-Pontevedra
20:00 Alcoyano-:-Cartagena
Spain - Segunda B Relegation Playoff
18:00 Linares Deportivo-:-Burgos CF
18:00 San Sebastian de los Reyes-:-Atletico Levante UD
Sweden - Superettan
15:00 Trelleborgs FF-:-Oesters IF
17:00 Gefle-:-Brommapojkarna
Argentina - Primera B Nacional
16:00 Santamarina-:-Los Andes
20:00 Central Cordoba de Santiago-:-Argentinos Juniors
20:00 Guillermo Brown-:-Crucero del Norte
20:30 Flandria-:-Juventud Unida Gualeguaychu
21:00 Boca Unidos-:-Nueva Chicago
22:00 Independiente Rivadavia-:-Gimnasia Jujuy
Argentina - Federal A - Promotion - Final Group
17:00 Gimnasia y Tiro-:-Gimnasia Mendoza
21:00 Union de Sunchales-:-Club Atletico Mitre
Argentina - Federal A - Relegation - 2nd Stage
20:00 Villa Mitre-:-CA Chaco For Ever
21:00 Club Cipolletti-:-Juventud Antoniana
22:00 Sarmiento de Resistencia-:-Altos Hornos Zapla
Argentina - Primera B Metropolitana
16:00 San Telmo-:-Colegiales
16:00 Almirante Brown-:-Acassuso
18:00 Tristan Suarez-:-Club Atletico Estudiantes
20:30 CD UAI Urquiza-:-Deportivo Espanol
20:30 Club Atletico Platense-:-CA Talleres Remedios de Escalada
Bolivia - Primera Division - Apertura Adecuacion
21:00 Universitario-:-Jorge Wilstermann
23:15 San Jose-:-The Strongest
Bosnia-Herzegovina - Premier League Championship Group
17:00 FK Krupa-:-FK Sarajevo
17:00 Zeljeznicar-:-Radnik Bijeljina
17:00 Zrinjski Mostar-:-Sloboda Tuzla
China - Super League
13:35 Shandong Luneng-:-Henan Jianye
Colombia - Primera A Apertura
01:00FT Deportivo Cali1:1Millonarios
01:00FT Santa Fe1:1Alianza Petrolera
01:00FT Bucaramanga1:0America de Cali
01:00FT Rionegro Aguilas0:1CD Jaguares
22:15 Tigres FC-:-Atletico Huila
Czech Republic - FNL
15:00 FK MAS Taborsko-:-Zizkov
15:00 Pardubice-:-FK Varnsdorf
15:00 FC Vlasim-:-Sokolov
15:00 SK Dynamo Ceske Budejovice-:-Trinec
15:00 Usti nad Labem-:-Frydek-Mistek
15:00 Opava-:-Sigma Olomouc
15:00 Banik Ostrava-:-Znojmo
15:00 SK Prostejov-:-Vitkovice
Denmark - 2. Division Promotion Group
13:00 Avarta-:-Brabrand
13:00 Kolding IF-:-Kjellerup
13:00 B 93-:-Aarhus Fremad
13:00 Marienlyst-:-Thisted
15:00 Broenshoej-:-Dalum
15:00 Hvidovre-:-Greve
Ecuador - Serie A - Apertura
19:00 CSD Macara-:-Delfin
19:00 Deportivo Cuenca-:-Emelec
Macedonia - Prva Liga
16:30 Pelister-:-FK Vardar Skopje
16:30 Renova-:-KF Shkendija
16:30 FK Sileks-:-Shkupi Skopje
16:30 Rabotnicki-:-Pobeda
16:30 Makedonija GjP-:-FK Bregalnica Stip
Finland - Ykkonen
16:00 IF Gnistan-:-EIF
Georgia - Erovnuli Liga
11:00 Lokomotivi Tbilisi-:-FC Shukura Kobuleti
15:30 Saburtalo-:-Chikhura
17:30 Torpedo Kutaisi-:-Samtredia
19:00 Dinamo Tbilisi-:-Dinamo Batumi
Germany - Regionalliga Promotion Playoff
14:00 Viktoria Koeln 1904-:-Carl Zeiss Jena
14:00 Unterhaching-:-Elversberg
14:30 Waldhof Mannheim-:-Meppen
Greece - Football League
14:00Cnc Lamia-:-Panthrakikos Komotini
16:00 Aris Thessaloniki FC-:-Apollon Smirnis
16:00 Trikala-:-Chania
16:00 Panelefsiniakos-:-Kallithea
16:00 OFI Crete-:-AE Sparti
16:00Cnc AEL Kalloni FC-:-Panegialios
16:00 Acharnaikos FC-:-Anagennisi Karditsas
16:00 Kissamikos FC-:-Agrotikos Asteras
16:00 Panserraikos FC-:-Aiginiakos FC
Guatemala - Liga Nacional Clausura Final Stage
03:001st half CSD Municipal0:0Guastatoya
Indonesia - Liga 1
15:30 Arema-:-Mitra Kukar
15:30 Gresik United-:-PSM Makassar
Japan - J. League 2
06:00 Avispa Fukuoka-:-Thespakusatsu Gunma
06:00 Roasso Kumamoto-:-Mito Hollyhock
07:00 Oita Trinita-:-Fagiano Okayama FC
12:00 Zweigen Kanazawa-:-Matsumoto Yamaga
Kazakhstan - Premier League
10:00 Okzhetpes Kokshetau-:-Ordabasy Shymkent
14:00 FC Astana-:-Shakhter Karagandy
14:00 Kaisar Kyzylorda-:-Kairat Almaty
15:00 Atyrau-:-Akzhaiyk Uralsk
Kenya - Premier League
14:00 Western Stima-:-Kariobangi Sharks
14:00 Posta Rangers-:-Gor Mahia
14:00 Tusker FC-:-AFC Leopards
14:00 Nakumatt-:-Mathare United
14:00 Zoo FC-:-SoNy Sugar
Latvia - Virsliga
16:00 RFS-:-FS Metta/LU
Paraguay - Division Profesional - Apertura
00:00FT Rubio Nu0:1Olimpia
23:00 Cerro Porteno-:-Luqueno
Peru - Primera Division - Apertura
00:45FT Sport Rosario1:0Deportivo Municipal
03:009' Academia Cantolao0:0Alianza Atletico
18:15 FBC Melgar-:-Universidad San Martin
20:30 Union Comercio-:-Universitario de Deportes
23:00 Alianza Lima-:-Real Garcilaso
Poland - 1. Division
12:30 Miedz Legnica-:-Pogon Siedlce
12:30 Chrobry Glogow-:-Zaglebie Sosnowiec
12:30 Wigry Suwalki-:-Chojniczanka Chojnice
12:30 Bytovia Bytow-:-Stomil Olsztyn
12:30 Olimpia Grudziadz-:-GKS Katowice
12:30 MKS Kluczbork-:-Znicz Pruszkow
12:30 Gornik Zabrze-:-Podbeskidzie Bielsko-Biala
12:30 Sandecja Nowy Sacz-:-Wisla Pulawy
12:30 GKS Tychy 71-:-Stal Mielec
Russia - PFL Zone Center
14:00 Zenit Penza-:-FC Ryazan
14:00 Dinamo Briansk-:-Vityaz Podolsk
14:00 Arsenal Tula II-:-Chertanovo Moscow
14:00 Torpedo Moscow-:-Avangard Kursk
14:00 Kaluga-:-Saturn Ramenskoye
14:00 Energomash Belgorod-:-Metalurg Lypetsk
Russia - PFL Zone South
13:00 Spartak Vladikavkaz-:-Mashuk-KMV
14:30 FC Krasnodar II-:-Kuban Krasnodar II
15:00 Chernomorets Novorossiysk-:-Legion Dynamo
16:00 FC Rotor Volgograd-:-Dinamo Stavropol
16:00 SKA Rostov-:-Angusht Nazran
16:00 Chayka-:-Afips Afipsky
16:00 Biolog Novokubansk-:-Armavir FC
16:00 Druzhba-:-Sochi
Russia - PFL Zone West
12:00 Domodedovo Moscow-:-Pskov 747
13:00 CRFSO Smolensk-:-Volga Tver
13:00 Kolomna-:-Spartak Kostroma
14:00 Solaris Moscow-:-Dinamo St Petersburg
16:00 Tekstilshchik-:-Torpedo Vladimir
16:00 Strogino-:-FC Dolgoprudny
Russia - Premier League Qualification
14:00 FC Orenburg-:-SKA-Khabarovsk
17:00 Arsenal Tula-:-FC Yenisey Krasnoyarsk
South Korea - K. League Classic
12:00 Daegu FC-:-Sangju Sangmu
12:00 Jeonnam Dragons-:-Incheon United
South Korea - K. League Challenge
12:00 Busan I'Park-:-Suwon City
Thailand - Thai League
13:00 Super Power Samut Prakan FC-:-Ubon UMT FC
13:00 Suphanburi FC-:-Siam Navy FC
14:00 Sukhothai FC-:-Pattaya United
14:00 Bangkok Glass-:-Nakhon Ratchasima FC
Uruguay - Primera Division Intermedio
00:00FT Club Atletico Penarol3:0Fenix
20:30 Juventud de las Piedras-:-Montevideo Wanderers
20:30 Cerro-:-Racing
20:30 Sud America-:-Danubio
USA - NASL Spring Season
01:0086' New York Cosmos0:0San Francisco Deltas
01:3072' Miami FC1:1Puerto Rico FC
03:007' FC Edmonton0:0Indy Eleven
22:00 Jacksonville Armada FC-:-North Carolina FC
Venezuela - Primera Division - Apertura Final Stage
21:00 Aragua FC-:-Carabobo FC
22:00Cnc Zulia-:-Deportivo Tachira
Denmark - 3F Ligaen Championship Group
13:00 Broendby-:-Vejle Boldklub
France - Ligue 1 Qualification
21:00 Lorient-:-Troyes
France - Ligue 2 Qualification
18:00 Orleans-:-Paris FC
Norway - Toppserien
14:00 Roea-:-Medkila